Rolety


Nie tylko drzwi są ważnym elementem wyposażenia domu, bo muszą zarówno świadczyć swoim wyglądem o całości mieszkania a na dodatek chronić jego lokatorów przed włamaniem, ale również okna z roletami trzeba dobierać odpowiednio starannie. Te już nie muszą odpowiadać za ochronę przed złodziejami, chociaż są przypadki wdzierania się do wewnątrz tą drogą, ale również spełniają dość odpowiedzialną rolę, chroniąc nas przed hałasem i zimnem.

Dlatego też okna z z roletami muszą być odpowiednio szczelne. Dzięki temu nie będą przepuszczać niepotrzebnych odgłosów dochodzących z ulicy, a przede wszystkim powstrzymają dom przed wyziębianiem się w okresie zimowych i jesiennych chłodów. Dzięki temu okna z roletami zapewnią odpowiedni komfort zamieszkiwania. Kiedyś, jeszcze całkiem do niedawna stosowane były okna drewniane, nie zaś jak teraz okna plastikowe, które miały z w porównaniu do obecnego rozwiązania kilka istotnych wad. Przede wszystkim nie były dostatecznie szczelne i przepuszczały chłód. Można było je też rozkręcać, co czasem mogło być pomocne, ale w istocie wiązało się z myciem szyb również po wewnętrznych stronach ramy.

Takich wymagań nie stawiają przez właścicielami okna z roletami, które są tak wyprodukowane, że nie można i nie ma potrzeby ich rozkręcania. Dzięki temu w utrzymaniu i eksploatacji są również dużo bardziej przyjazne, niż używane dawniej, tradycyjne drewniane ramy okienne, wymagające od właścicieli poświęcania dodatkowego czasu na sprzątanie i konserwację.