Markizy


Markizy są również budowlane

Markizy są baldachimem, który jest wykonany ze specjalnego materiału lub tkanki pochodzenia syntetycznego. Są one przeznaczone do ochrony przed niekorzystnymi zjawiskami naturalnymi, jak również do izolacji cieplnej w trakcie budowy. Powłoki te mają szeroki zakres zastosowań. Mogą być stosowane w samochodach i statkach, jak również do prefabrykowanych konstrukcji i budynków.

Markizy budowlane są impregnowane ze szczególnych kompozycji, antyseptyczna i hydrofobowa. W związku z tym zapewnia doskonałą ochronę przed wilgocią i mrozem. Szeroko stosowana jest taka markiza w budowie: ochrona przed opadami atmosferycznymi; budowa tymczasowych namiotów i zadaszeń.

Markiza syntetyczna z ociepleniem umożliwia pracę w sezonie zimowym i przy dużych różnicach temperatur. Jest ona wykonana z dwóch warstw materiału syntetycznego, zwykle z materiału PVC (polichlorek winylu). Ma ona wysoką wytrzymałość, odporność na wilgoć i 100 procent połączeń szczelności i nie podlega korozji. Wytrzymuje temperatury od minus pięćdziesiąt pięć i do plus siedemdziesięciu stopni. Z tego powodu jest na nią największy popyt na rynku.

Wykorzystywana jest taka markiza do celów budowlanych, szczególnie popularnych w trakcie betonowania. Składa się ona z dwóch warstw zewnętrznych. Między nimi mieści się izolację. Ta markiza posiada duże ilości ciepła i służy do tymczasowych konstrukcji jako schronienie przed zimnem. Bardzo trwała jest i może być używana wielokrotnie.

Zatem zakres zastosowania markiz jest bardzo szeroki: używane są podczas imprez plenerowych, politycznych i sportowych. Dzięki temu można być w pełni chronionym przed deszczem i na świeżym powietrzu. Inna aplikacja – ochrona przed czynnikami zewnętrznymi samochód, ładunek, towary. W konsekwencji markizy dzielą się na namioty dla samochodów, do podróży, na plażę i na wiele innych.